واحد گاوداری شرکت سهامی زراعی گلپایگان در واحدی به مساحتی حدود ۱۲ هکتار تاسیس و مورد بهره برداری قرار گرفته است. این واحد هم اکنون دارای ۲۶۰۰ رسم انواع گاو با نژادهای براون سوئیس و هلشتاین می باشد.

این مجموعه در زمینه‌های تولید شیر و گوشت بهداشتی فعالیت دارد که تولید شیر آن به طور متوسط از دو نژاد براون سوئیس و هلشتاین حدود ۳۵ تن در روز و تولید گوشت آن حدود ۱۳۵ تن در سال می باشد. شیر تولیدی در این مجموعه با کیفیت عالی و با درصد چربی بالا به علت وجود گاوهای بران سوئیس میباشد.

این واحد بزرگ ترین گله بران سوئیس را دارا می باشد. این مجموعه دارای

واحد پرورش تلیسه

واحد شیردوشی

واحد زایشگاه

بیمارستان دام

سالن فری استال

سالن های نیمه مسقف و غیره می باشد.

در این مجموعه نزدیک به ۶۰ نفر به طور مستقیم مشغول به کار هستند و به طور غیر مستقیم زمینه اشتغال افراد بیشتری را فراهم شده است. از آنجا که این واحد گاوداری در موقعیت مکانی مناسب احداث شده و نزدیکی آن با اراضی تحت کشت علوفه باعث کاهش هزینه تولید علوفه شده است علاوه بر آن نزدیک بودن  به کارخانجات لبنیات( پگاه ) میزان بسیار زیادی از هزینه‌های انتقال را کاهش داده است.

فراهم بودن شرایط لازم برای رشد و توسعه بی‌وقفه و در دراز مدت و ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در منطقه از دیگر خصوصیات پنهان و آشکار این واحد گاوداری می باشد که در آینده نزدیک می توان به یک منطقه استراتژیک در صنعت تولیدات دامی کشور تبدیل شود.