درباره شرکت

موقعیت جغرافیای

دشت گلپایگان حدود 70 هزار هکتار مساحت دارد ، ارتفاع آن از سطح دریا 1820 متر است ودر 180 کیلومتری شمال غربی اصفهان قرار گرفته است. شرکت سهامی زراعی گلپایگان در سال 1347 تأسیس و تعداد سهامداران آن 135 نفربوده که در زمینه های کشاورزی ،دامپروری،صنایع لبنی و خوراک دام فعالیت می نماید. هدف از تشکیل شرکت سهامی زراعی بالا بردن میزان تولید کشاورزی و توسعه پایدار روستائی و کشاورزی از طریق جلوگیری از خرد شدن اراضی زراعی به قطعات کوچکتر و به طبع کاهش هزینه های تولید وفراهم نمودن امکانات همه جانبه برای بکار بردن ماشین آلات نوین و مدیریت علمی کشاورزی و استفاده بهینه از منابع تولیدی تاسیس شده است شرکت سهامی زراعی در سال 1347 مقدار 4065 هکتار اراضی آورده دولت و 504 هکتار اراضی آورده سهامداران در اختیار شرکت قرار گرفت و در حال حاضر مقدار 28714806 متر مربع در اختیار شرکت می باشد. تعداد کل سهام شرکت 7202 سهم می باشد که میزان 34% آن متعلق به دولت و میزان 66% آن متعلق به سهامداران می باشد.

الف)واحد گاوداری

واحد گاوداری شرکت از دو نژاد هلشتاین و براون سوئیس(بزگترین گله نژاد براون سوئیس در کشور) بوده وآمار موجودی آن بالغ بر 2000 رأس با تولید روزانه 22 تن شیر نیاز کارخانه های لبنی را فراهم می‌نماید.

ب)واحد گوسفنداری

گله گوسفند شرکت از نژاد قزل افشاری بوده که با ظرفیت 2500 رأس فعالیت می نمایدو با برنامه ریزی اصلاح نژاد گله زمینه افزایش تولید فراهم گردیده است این واحد توانسته است قسمتی از نیاز گوشت شهرستان را فراهم نماید.

پ)واحد زراعت

این شرکت با در اختیار داشتن حدود 3200 هکتار زمین زراعی اقدام به کشت محصولات گندم ،جو،ذرت علوفه ای،سیب زمینی و یونجه می‌نماید. از کل اراضی مذکور حدود 2080 هکتار زیر پوشش آبیاری تحت فشار و 280 هکتار کم فشار و تیپ و 7 هکتار سیستم آبیاری قطره ای قرار دارد. میزان گندم تولیدی شرکت سالانه 2500 تا 3000 تن میزان جو تولیدی شرکت سالانه 2000 تا 2500 تن میزان‌ذرت علوفه ای‌تولیدی شرکت سالانه 13000 تا 15000 تن میزان سیب زمینی تولیدی شرکت سالانه 3500 تا 5000 تن میزان علوفه خشک تولیدی می باشد.

ت)شرکت لبنیات قطره طلا یی گلپا

شرکت لبنیات قطره طلا یی گلپا با سرمایه ثبتی بالغ بر 15 میلیارد ریال در سال 1387 ثبت و در سال 1393 شروع به فعالیت نمود ه است این مجموعه با ظرفیت اسمی دریافت 50 تن شیر در روز ، انواع محصولات لبنی شامل ماست،دوغ وپنیر پیتزا را با برند گلدره به بازار عرضه می نماید این شرکت با دارا بودن کادری مجرب و متخصص ماده اویه خود را که شیر خام می باشد از تنها گله گاو شیری براون سوئیس موجود در سطح کشور در واحد گاوداری شرکت سهامی زراعی گلپایگان با بهترین کیفیت تامین و وارد چرخه تولید می نماید. این گله گاو شیری به لحاظ تولید شیر مرغوب در اقلیم خاص شهر گلپایگان محصولی منحصر به فرد را در تولید انواع محصولات لبنی گل دره ایجاد کرده است . در حال حاضر زمینه اشتغال 15 نفر به طور مستقیم در این مجموعه ایجاد گردیده که امید آن می رود در آینده نزدیک با تلاش وهمت مسئولین و پرسنل این شرکت رشد قابل توجهی را داشته باشد.

ث)تعداد چاه ها

تعداد چاه های تحت بهره برداری 45 حلقه بوده که تقریبا" 900 لیتر بر ثانیه دبی کل اب شرب شرکت می باشد.

ج)واحد گلخانه

چ)عملیات کاشت ، داشت، برداشت

کلیه عملیات کاشت ، داشت، برداشت با جدیدترین و به روز ترین امکانات کشاورزی کشور انجام می پذیرد بعنوان مثال جهت بستر سازی از خاکورز حفاظتی، کاشت دستگاهای کمینات و سمپاشی از هواپیما استفاده می شود. -از دیگر فعالیتهای شرکت پرورش ماهی گرمابی در استخر ذخیره آب ژئوممبران می باشد.

ح) تعمیرگاه

این مجموعه با دارا بودن نیروهای فنی و واحد تعمیرگاه در دستیابی به تامین نیازهای فنی خود همیشه موفق بوده است.

خ)واحد بهداشت

این واحد با حضور یک نفر بعنوان بهگر در توسعه فرهنگ بهداشت عمومی و در صورت نیاز رفع مسائل سر پائی پزشکی انجام فعالیت می نماید.

د)واحد اداری

واحد اداری متشکل بر واحد حسابداری ،بازرگانی ، دبیرخانه ،حقوقی ودفتر مدیریت می باشد و با 10 نفر پرسنل مشغول خدمات رسانی به سهامداران محترم می باشد.

ذ)واحد انبار

این مجموعه دارای انبارهای محصولات ، لوازم یدکی و گاوداری می باشد که همگی تحت سیستم کامپیوتری و مستقل به واحد حسابداری مجموعه فعالیت می نمایند.

ر)سیستم نرم افزاری

این مجموعه از جدیدترین و به روز ترین سیستمهای نرم افزاری حسابداری با پرسنل آموزش دیده شاید پیشرفته ترین مجموعه در شرکتهای سهامی زراعی از حیث مکانیزه بودن سیستم مالی ، انبار و بازرگانی بشمار می آید.

ز)باغ بادام و باغ انگور

مجموعه دارای 40 هکتار باغ بادام است که به تازگی نسبت به انجام هرس علمی آن اقدام شده است.همچنین داری 2 هکتار باغ انگور می باشد.

س)کارخانه خوراک دام

شرکت خوراک دام نیوان گلپا یکی از مهمترین کارخانه های تولید کنسانتره دامی در سطح شهرستان گلپایگان بوده وبا تولید میانگین روزانه 40  تا 50  تن علاوه بر تأمین نیاز واحد گاوداری و گوسفنداری شرکت مازاد آن را در سطح استان به فروش می رساند.این شرکت در سال 1387 تاسیس شده دارای 16000متر مربع زمین دارد ، کارخانه فوق دارای 8 نفر پرسنل می باشد.

ژ)آبیاری

از عمده فعالیتهای زیر بنائی در این شرکت در سال جاری اجرای طرح آبیاری بارانی در سطح 800 هکتار و ساخت 5 باب استخر ذخیره آب بوده است.